.
<< Eksantrik Pres Tamiri  >>
.

Presler, elektrik motorundan alınan dönme hareketini mekanik enerjiye çeviren ve bu enerjiyi kullanan makinalardır. Elektrik motoru ile tahrik edilen merkezden kaçık bir mile sahip olan preslerdir. Presleme işlemi yapacak olan koç, bu mile bağlıdır. İnip çıkma hareketi sayesinde iş parçalarına istenilen şekil verilir, sanayinin ağır işçileri sayılırlar.

 

Kavrama ve fren grubu pnömatik veya hidrolik kumanda ile çalışır. Volan motordan aldığı dönme hareketi ile sürekli döner, fakat volan mili dönmez. Parça basmak istediğimiz zaman kavrama kumandasını devreye sokarız ve volan mili dönmeye başlar. Volan milindeki dönme hareketi dişliler vasıtasıyla devir sayısı küçültülerek krank iline (Eksantrik mile) aktarılır.

 

Üretim sektöründeki makinalarınızın elektrik, elektronik, mekanik, hidrolik sistemlerinin yeniden projelendirilmeleri ve bakım hizmetleri sizin belirleyeceğiniz periyotlarla, uzman kadromuzca yapılır.

 

Genel bakım onarım ve servis hizmetimizin yanında; volan grubu, kavrama ve fren grubu, Eksantrik mil, koç başı grubu arızaları, eksantrik dişli grubu arızaları, pres tablası, denge silindiri arızaları, hava yastıkları, aşırı yük sistemi, pres düşürücüler, kalıp itici pimleri, parça Alıcı Aparatlar ile diğer bakım onarım ve revizyon alanında hizmet vermekteyiz.